רפאלי רפי – משרד עורכי דין

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

עורך דין סכסוכי שכנים בבתים משותפים

סכסוכי שכנים היו מאז ומתמיד מנת חלקם של בני האדם, זאת עוד מאז ימי קדם. אך כיום ישנו פתרון יעיל ואיכותית לסכסוכים אלו, והוא מתגלם בצורת משרד עורכי הדין רפאלי רפי. המשרד יעמוד לשירותכם בכל ויסייע בהתמודדות יעילה ומושכלת בנוגע לסכסוכי השכנים אשר אינם פוסקים לרגע.

רבים מאתנו מתגוררים במבנים רבי קומות ועל כן נאלצים מידי יום לפגוש בשכנים ולהתמודד עימם, לטוב ולרע. מצד אדם עשויות להתפתח חברויות מדהימות, אך מצד שני, אתם עלולים לגלות כי מערכת היחסים שלכם עם השכנים אינה מזהירה ופעמים רבות מלווה בריבים וויכוחים חוזרים ונשנים. חשוב לזכור, כי אתם לא חייבים להמשיך ולסבול. הרעש לא חייב להיות תמידי והמריבות על החנייה שלכם ממש לא צריכות להתרחש על בסיס יומי. אם העשן והריח והריבים התמידיים על רטיבות שנובעת מדירת השכן הגיעו עד נפש, במידה ואתם כבר לא מסוגלים להמשיך ולהתמודד עם הוויכוחים התמידיים, חשוב לדעת כי ישנו פתרון – עו"ד סכסוכי שכנים.

יחסי שכנות טובים יכולים ללא ספק לשפר את חוויית המגורים שלכם, אך במידה ואתם לא יכולים להפסיק לריב ולהתווכח, הרי שהגיע הזמן לעשות צעד שיוביל לפתרון. פעמים רבות, לא ניתן יהיה לגשר על הפער שנוצר ללא סיועו של עורך דין סכסוכי שכנים גם בתחומים הבאים:

  • רעש, ריח רע ועשן – אין ספק כי רעש חזק בשעות אשר לרוב שקטות עשוי לשגע כל אדם. זאת גם בשעה שמדובר על ריחות רעים או אפילו עשן אשר לא מרפה מדירתכם. בשעה שמדובר בשכנים אשר פשוט מסרבים לטפל במפגע הרעש או בריחות הלא נעימים שכעת אופפים את דירתכם כדרך קבע, דעו כי פנייה אל עורך דין תוכל לסייע לכם בהתמודדות זו.
  • שימוש בשטחים משותפים – השטחים המשותפים בבניין המגורים הינם שייכים לכלל בעלי הדירות, ולא נחשבים בתור הרכוש הפרטי של אף אחד מהם. כך שבמידה ואתם שמים לב כי השכנים עושים שימוש פרטי בחדר המדרגות או המקלט לדוגמא, ומסרבים לחדול את פעילותם המפריעה, הרי שפנייה אל עו"ד העוסק בין היתר בסכסוכי שכנים, יהיה הצעד הנכון בעבורכם.
  • נזקים לדירה – החיכוכים עשויים להופיע גם בעקבות נזקים שאתם סופגים בגלל השכנים. דוגמא לכך היא נזקי רטיבות קשים אשר נובעים מרטיבות בדירה השכנה. עו"ד יסייע במצב זה גם לזכות בפיצוי על הנזקים שנגרמו.
  • חניה – מריבות על חניה ברכוש המשותף, שינויים ברכוש המשותף ללא הסכמה משני הצדדים.
  • לשון הרע – לשון הרע בין שכנים. זאת לרבות מצבים שהם נחשפות קללות, העלבות ואף אלימות פיזית ומילולית.

לא חייבים להגיע לבית המשפט

חשוב לציין כי טיפול בסכסוכי שכנים עשוי להיות מגוון ולנצל מספר רב של שיטות וטקטיקות. יחד עם זאת, חשוב לציין כי פנייה אל משרד עורכי דין רפי רפאלי , תעניק לכם את האפשרות להגן על הזכויות שלכם ולמצות אותן.

עו"ד רפי רפאלי משמש כיועץ משפטי לאגודה לתרבות הדיור, וכן יועץ משפטי לשירות יעוץ לאזרח(שי"ל) בקריות בכל הקשור לסכסוכי שכנים ובתים משותפים. כמו כן יועץ משפטי לעמותה לגישור בעכו.

סכסוכי שכנים בבתים משותפים

 

במגורים בבית משותף בעיקר עם ריבוי דיירים יש לגלות רגישות יתר לשכנים שכן חלקם הינו כמו חלקך ברכוש המשותף.

 

עיקר הסכסוכים בין שכנים בבית משותף נסוב סביב: תשלום דמי ועד בית, בנייה ברכוש המשותף, השתלטות על שטחים ברכוש המשותף, חסימת מעברים וחניות, שימוש במעלית ומעלית שבת, וכל הקשור בנושאי ועד הבית והיחסים המשפטיים בין הדיירים בבית המשותף, וביחסים בין ועד הבית ו/או חברת הניהול לבין הדיירים בבית המשותף.

 

במקרה בו הסכסוך עתיד לגלוש או גלש לפסים אלימים בית המשפט רשאי לתת צו נגד המטריד להתרחק פיזית מהנפגע, להימנע מכל קשר עמו, להפקיד את נישקו, לתת ערובה וכו', צו למניעת הטרדה אינו צעד עונשי, והוא ניתן בהליך שאין בו הרשעה או זיכוי. הצו זמני – ניתן עד חצי שנה – ואפשר להאריכו לפי הנסיבות. הצו הוא חשוב, אפילו אם לכאורה נראה כי אינו אלא רק אזהרה, שכן אם הצו מופר ניתן יהיה לנקוט נגד המפר בצעדים נחושים יותר, עד כדי מאסר, צו מוציאים באמצעות הגשת בקשה קצרה לבית משפט השלום, מלווה בתצהיר, ודיון מהיר שבסופו הכרעה.

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

חברות שיווק וקידום