רפאלי רפי – משרד עורכי דין

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים

במגורים בבית משותף בעיקר עם ריבוי דיירים יש לגלות רגישות יתר לשכנים שכן חלקם הינו כמו חלקך ברכוש המשותף.

עיקר הסכסוכים בין שכנים בבית משותף נסוב סביב: תשלום דמי ועד בית, בנייה ברכוש המשותף, השתלטות על שטחים ברכוש המשותף, חסימת מעברים וחניות, שימוש במעלית ומעלית שבת, וכל הקשור בנושאי ועד הבית והיחסים המשפטיים בין הדיירים בבית המשותף, וביחסים בין ועד הבית ו/או חברת הניהול לבין הדיירים בבית המשותף.

במקרה בו הסכסוך עתיד לגלוש או גלש לפסים אלימים בית המשפט רשאי לתת צו נגד המטריד להתרחק פיזית מהנפגע, להימנע מכל קשר עמו, להפקיד את נישקו, לתת ערובה וכו', צו למניעת הטרדה אינו צעד עונשי, והוא ניתן בהליך שאין בו הרשעה או זיכוי. הצו זמני – ניתן עד חצי שנה – ואפשר להאריכו לפי הנסיבות. הצו הוא חשוב, אפילו אם לכאורה נראה כי אינו אלא רק אזהרה, שכן אם הצו מופר ניתן יהיה לנקוט נגד המפר בצעדים נחושים יותר, עד כדי מאסר, צו מוציאים באמצעות הגשת בקשה קצרה לבית משפט השלום, מלווה בתצהיר, ודיון מהיר שבסופו הכרעה.

קמפיין הכפשה בפייסבוק ואתרי אינטרנט נוספים

בעידן האינטרנט והקבוצות הסלולאריות, אנו מוצאים יותר ויותר סכסוכים, חורגים מגבולות הטחת העלבונות ההדדיות, עד כדי ביזוי והסתה ממש, הכולל קללות ונאצות, דימויים משפילים והשתלחות חסרת רסן, לעיתים אף בליווי "תמונות מפלילות" והכל בכדי לפגוע ב"שכן האויב".

ברי כי השתלחות פוגענית שכזו , עלולה להוות עילה ממשית להגשת תביעה בגין לשון הרע. בעיקר אם יוכח כי מסע ההכפשה היה מכוון , בית המשפט עשוי לא לפסוק פיצויים אם הדברים נאמרו תוך כדי התלהטות ובעת חילופי דברים הסתננו מספר קללות הדדיות. כאשר יש משמעות לסיטואציה בה נאמרו המילים וכן משמעות מי היו "המאזינים".

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

לייעוץ משפטי מקצועי, הוגן ואמין - פנו אלינו

חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט